Warsztaty z sokowania warzyw i owoców w Poznaniu

wpis w: Blog | 4

WARSZTATY Z SOKOWANIA WARZYW I OWOCÓW

W dniu 19.07.2018 r w Schronie Kultury Europa w Poznaniu odbyły się warsztaty z sokowania warzyw i owoców na wyciskarkach wolnoobrotowych. Były to pierwsze warsztaty z serii Zdrowa Kuchnia – to proste! i zostały dofinansowane w konkursie na realizację inicjatyw oddolnych w ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ”. Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.

Podczas spotkania uczestnicy poznali nieco teorii na temat warzyw i owoców nadających się do sokowania, korzyści jakie daje ten rodzaj obróbki oraz metody komponowania soków aby przynosiły jak najwięcej korzyści zdrowotnych. Później nastąpił szybki kurs z obsługi wyciskarek wolnoobrotowych i zaczęły się zajęcia praktyczne. Uczestnicy wykonywali kilka zaproponowanych receptur na soki warzywno-owocowe wraz z dodatkiem zdrowych tłuszczy oraz wartościowych superfoods.

W trakcie warsztatów uczestnicy wykonywali także mleko roślinne migdałowe i z nerkowców oraz placek z resztek pozostałych po wytłaczaniu soków. W ten sposób nic nie zostało zmarnowane, a poza pysznymi sokami można było jeszcze skonsumować smaczny deser.

Ze względu na duże zaangażowanie uczestników, podczas warsztatów zostały przygotowane wszystkie zaplanowane receptury, a nawet znalazł się czas na inwencję własną uczestników w komponowaniu soków. Wszystkie soki przygotowanego tego dnia były smaczne i zdrowe i miejmy nadzieję, ze będą one inspiracją do kolejnych domowych eksperymentów z warzywami i owocami.

Interesują Cię takie warsztaty? Ruszyły już zapisy na kolejne spotkanie, nie czekaj i zapisz się już dzisiaj, bo liczbą miejsc ograniczona >> http://zapisy.nutrinea.pl/warsztaty/

warsztaty z sokowaniawarsztaty z sokowaniawarsztaty z sokowania

4 Responses

  1. Kociel

    Uwielbiam takie eventy i oczywiście zdrowe soki! Wczoraj wyciągnęłam z mama maszynę do cytrusów i nie mogę obejść się smakiem !

  2. Anna

    Ale super! Szkoda, że nie wiedziałam o nich wcześniej. Na kolejny termin prawdopodobnie nie będzie mnie w Poznaniu 🙁

Zostaw Komentarz